Hakkımızda


Dünyada ve Türkiye’de bir Tema Park’ı, AVM ve gösteri merkeziyle birleştiren ilk alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksi olan VİALAND, 650 milyon dolar değerindeki yatırım bedeliyle 26 Mayıs 2013’te ziyaretçilerine kapılarını açtı.

Gürsoy Grup bünyesinde faaliyet gösteren ve 600.000m2 bir alana yayılmış olan VİALAND, açık ve kapalı alışveriş caddeleri içerisindeki geniş marka yelpazesiyle her yaş ve zevk grubuna uygun alternatifler sunuyor.

Toplam 600 bin metrekarelik bir alanda konumlanan Vialand, hepsi birbirinden farklı mağaza cephelerine sahip benzersiz alışveriş merkezi mimarisiyle dikkat çekiyor. Klasik alışveriş merkezlerinden farklı olarak, içinden nostaljik tramvay geçen, üç katlı açık ve kapalı alışveriş caddelerinden oluşan Vialand’da 200’ü aşkın mağaza yer alıyor. Bowling ve en son teknoloji ile donatılmış sinema salonlarına sahip olan Vialand’ın 8 bin araçlık otopark kapasitesi bulunuyor.

Vialand içerisinde 7’den 70’e ailece eğlence sunan Tema Park ise 120 bin metrekarelik bir alanda konumlanıyor. Ziyaretçileri görkemli masalsı şatosu ile karşılayan Vialand Tema Park’ta, 3 saniyede 110 kilometre hıza çıkan, dünyanın en iyi 4. Roller Coaster’ı “Nefeskesen, 50 metreden adrenalin dolu bir iniş yaşatan “Adalet Kulesi”, King Kong, Viking gibi heyecan dolu eğlence üniteleri ve 20 milyon dolarlık yatırımla, özel olarak 4 bin metrekarelik bir alana kurulan, “Fatih’in Rüyası” gibi 30’u aşkın ünite misafirlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Avrupanın En İyi 10 Tema Parkı Arasında

Bünyesinde bulundurduğu AVM ve Tema Park bütünleşik konseptiyle dünyada bir ilki gerçekleştiren Türkiyenin entegre perakende dünyası VİALAND, 2015 yılında 24 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırladı. Her yıl yaptığı yeni yatırımlar ile büyümeye devam eden VİALAND, üst üste aldığı uluslararası ödüllerle Türkiye’nin gururu olmaya devam ediyor. European Star Award 2016’da Avrupa’da 800 Tema Park arasında ikinci defa En İyi 10 Park arasına girerek bu konudaki başarısını ortaya koyan VİALAND, 2015 yılında ICSC‘de Avrupanın En Özellikli Perakende Projesi kategorisinde jüri özel ödülünün, Superbrands’de ise “Türkiye’nin En Genç Süper Markası” ödülünün sahibi oldu. VİALAND ayrıca Atrax Ödüllerinde “Türkiye’nin En İyi Tematik Eğlence Merkezi” ve Sign of The City Awards’te Türkiyenin En İyi Sosyo-Kültürel Projesi” ödüllerine layık görüldü.

360 Derece Entegre Perakendecilik

VİALAND, bünyesinde Tema Park ve alışveriş merkezini bulundurma özelliğiyle dünyada başka benzeri olmayan bir örnek. 360 derece entegre perakendecilik anlayışıyla Tema park, otel, alışveriş merkezi ve gösteri merkezinden oluşan VİALAND, 7’den 70’e tüm yaş gruplarına uygun ailece eğlence imkanı sunuyor. Türkiye’nin dünya standartlarındaki ilk ve tek tema parkı VİALAND Tema Park’ın yanı başında olan VİALAND Alışveriş Caddeleri, sadece alışveriş değil bir yaşam merkezi olarak da öne çıkıyor.

Gürsoy Grup Hakkında

Temelleri 1988 yılında atılan Gürsoy Grup, sanayi, inşaat ve hizmet sektörlerinde özellikle tarihi eser restorasyonu alanlarında uzmanlaşmış, İstanbul’un önemli bina ve yaşam mekanlarına imzasını atmıştır. Feshane binası, Miniatürk, 1453 Panorama Müzesi, Süleymaniye Camii, Huber Köşkü, Mısır Konsolosluğu’nun restorasyonu bu projelerden bazılarıdır. Gürsoy Grup, yılların birikimi ile hayata geçirdiği restorasyon ve mimari projeleri ile İstanbul’da hayata ve kente değer katmakta, eğlence sektörü ve perakende sektöründe ise VİALAND ve Venezia gibi güçlü projelerle büyük yatırımlara hız kesmeden devam etmektedir.